KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15264272

nr 1526 4272

Lindorm Liljefors

(1909-1985), Sverige

Oljemålning, Räv. Signerad, daterad -54. Olja på duk, 32x39 cm, yttermått inklusive ram: 45x53 cm

Lindorm Liljefors, svensk målare, skulptör och illustratör född 1909, död 1985.

Utrop:

2.000 kr

Såld:

4.000 kr

måndag 6 mars 2023
kl 20:45:22

Lindorm Liljefors

Läs mer om Lindorm Liljefors